28 серпня о 15:00 у селі Студениця поряд із Житомиром відбудеться відкриття Центру української культури та етнографії і однойменний фестиваль “Оберіг Студеної Води”. Організатори – громадське об’єднання “Довіра-1” та Молодіжний Актив Розвитку Житомирщини. Великий соціально-культурний проєкт впроваджується за підтримки Міністерства культури України, конкурсу “Малі міста – великі враження 2019 року”, Житомирської обласної державної адміністрації.
На гостей свята чекають: майстер-класи від майстрів народної творчості; понад 100 кілограмів баношу із карпатською бринзою, 50 кілограмів гречаників із крупами крупозаводу “Озерянка” (Торгова марка “Зерновита”) та 40 кілограмами м’ясної продукції Житомирського м’ясокомбінату (Торгова марка “М’ясна гільдія”); святковий коровай і смачна випічка ТОВ “Золотий коровай” (Торгова марка “Хліб Житомира”).
У Центрі української культури та етнографії “Оберіг Студеної Води” можна буде побачити унікальні старовинні речі, вік яких понад 100-150 років, а також відбудеться презентація неймовірної ініціативи-експозиції від Молодіжного Активу Розвитку Житомирщини, яку станом на сьогоднішній день за сприяння Асоціації ОТГ вже підтримали об’єднані громади 15 областей України і їх кращі майстри створили ляльки-мотанки, які символізують культурні традиції кожного регіону.
Також за підтримки Молодіжного Активу Розвитку Житомирщини і його партнерів хедлайнерами свята будуть: арф’янка Ольга Гура, гурт “Київ Етно Тріо”, мультиінструменталіст Максим Бережнюк, бандуристка і суперфіналістка вокального шоу “Голос країни” каналу 1+1 Інна Іщенко, цимбаліст та суперфіналіст телешоу “Україна має талант” каналу СТБ Петро Сказків.Організатор проєкту голова ГО “Довіра-1” Валентина Радкевич поділилася цікавими фактами: “У нас з кринички поряд з хатиною пив воду Тарас Шевченко, з того часу вона повноводна і жодного разу не висохла. В Студениці народився Йосип Буханчук, який неподалік у селі Кмитів в ХХ столітті відкрив один із найбільших народних музеїв. А молитвениця Меланія силою молитви зупинила у 1943 році напад фашистських загарбників і двічі пішки ходила до Єрусалиму та приносила благодатний вогонь”.
“Оберіг Студеної Води” присвячуємо усім, хто поліг за Україну і кожному, хто сьогодні на різних фронтах: соціальному, громадському, військовому, культурному, освітньому, економічному відстоює нашу державу, бореться за Україну, відстоює незалежність, гідність, правду. Заради майбутнього тут – в українських селах і містах, а не де-небудь по світу. Завдяки кожному, хто вірить в Україну від Ужгорода до Луганська, від Чернігова до Криму, від Житомира до Маріуполя, від Одеси до Ковеля, від Києва до Дніпра, Донецька, Луцька, і так в усіх наших 24 областях і АР Крим. За 5 років 4100 життів українців забрала російська збройна війна проти України. 121 український боєць знаходиться у російському полоні. Воїни, люди, які віддали найдорожче – своє життя за Україну, за кожного із нас, за можливість сьогодні виборювати майбутнє для держави.” – відзначає Віталій Сівко, ініціатор створення Центру української культури та етнографії і організатор фестивалю “Оберіг Студеної Води”.
Організатори наголошують, що вхід на територію фестивалю дозволяється виключно у національному одязі України (вишиванка, вишитий костюм). А на території фестивалю діятиме заборона на будь-які тютюнові і алкогольні вироби.