У рамках проекту «Академія культурного лідера», головним виконавцем якого є Український центр культурних досліджень, 02 – 03 жовтня 2018 р. пройшла Всеукраїнська конференція «Академія культурного лідера: пріоритети роботи на 2019 рік» у м. Чернігові.

Конференція була спрямована на формування цілей та пріоритетів розвитку галузі культури в Україні в умовах децентралізації; обговорення сучасних тенденцій і перспектив розвитку культурного менеджменту.

У конференції взяли участь тренери (Ярослав Мінкін, Ірина Каць, Вікторія Данелян, Ігор Гармаш, Сергій Жуковський) та студенти проекту «Академія культурного лідера», іноземні експерти (Констанц Штоль, Патрік Фьоль), представники Міністерства культури України (Ярослав Петраков), Goethe-Institut в Україні (Беата Кьолер, Ілона Демченко, Катаріна Ґьоріґ) Українського центру культурних досліджень (Ірина Френкель), голова ГО «Інституту культурної політики» (Павло Третьяков).

Протягом двох днів учасники мали можливість не лише почути корисну інформацію (доповіді Ярослава Петракова «Пріоритети громад та Міністерства культури України на 2019 рік: від проблем до рішень (презентація результатів національного он-лайн опитування щодо стану та проблем культури в громадах)», Практики бізнес консультацій та структурного діалогу зі стейкхолдерами щодо актуальних проблем громад; Патріка Фьоля «Методологія та дорожня карта (порядок дій) культурного мапування регіону/громади (Кейс громади Тюрінгіен)»; Констанц Штоль «Німецький досвід проведення культурного мапування та бізнес-консультацій: еволюція підходів та стейкхолдерів»), а також взяти участь у сесії Team-Building, у роботі фокус-груп у форматі World Cafe.