4 травня 2017 року у місті Тульчин в рамках міжнародного фестивалю «OPERAFEST TULCHYN» відбувся всеукраїнський практичний форум «Культура та креативні індустрії – як основа розумної стратегії розвитку малої території.»
Захід відбувся за ініціативи Міністерства культури України, управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації, для голів об’єднаних територіальних громад та міських голів малих міст України.
Також учасниками та форуму були: начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Станіслав Городинський, радник Міністра культури України Ірина Френкель, експерт з питань культурної політики, директор інституту культурного менеджменту (Німеччина) Патрік Фьоль, експерт, президент The Other Space Foundation, програмний директор The Multicultural Center in Warsaw Вітек Хебановский.
Під час Форуму учасники мали можливість познайомитись із досвідом малих міст та громад країн ЄС, методологією впровадження культурно-економічних проектів зміни парадигми сприйняття культури в областях.
Під час проведення форуму учасники мали змогу ознайомитися із досвідом малих міст та громад країн ЄС, із методологією впровадження культурно-економічних проектів зміни парадигми сприйняття культури.
Піднімалися питання про децентралізацію в культурі, матеріально-культурну спадщину, інвестиції в культурні проекти, людські фактори збереження та відновлення духовно-культурних цінностей в умовах територіальних громад малих міст України, креативні індустрії галузі культури та мистецтва, тощо.

Спікерами Форуму також виступили фахівці Мінкультури, зокрема, радниця Міністра культури України з питань децентралізації та один з ініціаторів фестивалю Ірина Френкель, представники місцевих органів влади та відомі міжнародні експерти з культурно-економічних трансформацій – Патрик Фьоль (Німеччина) та Вітек Хебановський (Польща).

Під час заходу директор Інституту культурного менеджменту в Німеччині Патрік Фьоль провів два тренінги, зокрема, поділився досвідом німецького регіону Тюрингім та його діяльністю в напрямку збереження культурних пам’яток. Польський експерт Вітек Хебановський представив учасникам практичну сесію «Збудуємо разом сталу громаду».

Під час форуму відбулася презентація досвіду міста Тульчина, який за допомогою культурної спадщини та мистецьких подій прагне досягти сталого економічного розвитку.