Джазова не школа

Про проект

«Джазова не школа» – це проект, що реалізується за ініціативою ГО «Інститут культурної політики», за підтримки Українського культурного фонду. Мистецька резиденція неформальної освіти в сфері «Джазова музика», головним результатом якої є створення першого всеукраїнського сесійного молодіжного джазового бенду.

Проєкт реалізується з метою формування збалансованого джазового ринку України шляхом розвитку неформальної культурно – освітньої платформи інтерактивного характеру, де кожен учасник має можливість вільного творчого самовираження та самореалізації.

Джазова не школа – це перша спроба об’єднати молодих музикантів України, які прагнуть грати джаз.

Перший всеукраїнський сесійний молодіжний джазовий бенд – це потужний крок щодо створення постійно – діючої платформи для молодих джазових музикантів, в рамках якої відбуватимуться постійно – діючі музичні резиденції за участі зірок українського та світового джазу. Результатом музичних резиденції є підготовка ексклюзивних джазових концертних програм для участі в міжнародних фестивалях та гастрольних турне по Україні і за кордоном.

Джазова не школа – 2021 має комбінований формат проведення: онлайн та офлайн.

Учасники вибираються шляхом відкритого конкурсного відбору, який відбудеться з 4 липня 2021 року по 28 липня 2021 року та складається з двох етапів:

1 етап – подання документів в електронному форматі до 25 липня 2021 року за посиланням: forms.gle/VGv3Sxo3em2eZ1BJ6

2 етап – онлайн прослуховування музикантів, що відбудеться 27 та 28 липня 2021 року на платформі ZOOM.

Учасники, які будуть запрошені до другого туру, отримають ноти та посилання на онлайн ресурс ZOOM.

Робота резиденції:

Музичний керівник резиденції – Євген Попель (Вінниця, Україна).

Євген Попель – КЕРІВНИК

Ментори проєкту:

Рей Браун (США)

Роберт Анчиполовський (Ізраїль)

03 серпня 2021 року відбудеться перша установча Kickoff-конференція у форматі онлайн.

Під час конференції будуть обговорені план роботи резиденції, програма та правила участі у резиденції.

У серпні-вересні 2021 року за окремим графіком відбудуться онлайн-репетиції.

З 29 вересня 2021 року по 3 жовтня 2021 року відбудеться офлайн-резиденція у місті Вінниця.

02 жовтня 2021 року за результатами роботи в рамках 25-го міжнародного фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST відбудеться концерт першого всеукраїнського молодіжного сесійного джазового бенду за участі зірок світового джазу: Рея Брауна та Роберта Анчиполовського.

Художній керівник та ментори проекту

Євген Попель (Україна, художній керівник проєкту «Джазова Не Школа»)

Євген Попель
  • Лауреат міжнародних конкурсів
  • Засновник міжнародного фестивалю саксофонної музики ім. А.Сакса
  • Засновник та керівник Українського Ансамблю Саксофоністів
  • Засновник та керівник «Popel Sax Quartet»
  • Учасник XVI та XVII всесвітнього конгресу саксофоністів у м.Страсбург та Загреб
  • Викладач по класу саксофона, диригент духового оркестру у Вінницький фаховий коледж мистецтв ім. М.Д. Леонтовича
  • Викладач по класу саксофона та кларнета у Вінницький дитячій музичній школі №1
  • Артист Вінницького естрадно-духового оркестру «ВінБенд»
  • Аспірант Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського (музичне мистецтво, саксофон, диригент оркестру). В теперішній час – в аспірантурі.

Джаз – його покликання. Де б він не перебував (Україна, Росія, Білорусь), в яких би напрямках себе не пробував – музика завжди вела його до мрії. Ось так, випадково, під час візиту до бабусі у Вінниці, Євген виріш завітати до музичної школи №1, в якій навчався. І, як ми вважаємо, зовсім не випадково😊, навчальний заклад потребував викладача. В результаті цієї доленосної зустрічі талановиті діти Вінниці отримали висококласного наставника, а проєкт «Джазова Не Школа» – художнього керівника😊

Рей Браун-молодший (США, вокал)

Жива легенда — єдиний син «королеви джазу» Елли Фіцджеральд і одного з найвидатніших контрабасистів світу Рея Брауна. Фірмовий чорний джаз, свінг і блюз наповняють серця легкістю, світлом і натхненням та задають позитивних ритмів і яскравих фарб.

Рей Браун-молодший — неперевершений джазовий і блюзовий співак, що ріс і виховувався в оточенні справжніх «джазових титанів»: Оскара Пітерсона, Луїса Белсона, Дюка Еллінгтона, Нат Кінг Коула і Френка Сінатри. Але його історія — зовсім не той випадок, коли син використовує у своїй кар’єрі прізвище батьків, Рей Браун зумів віднайти власну манеру виконання, стилістику й поведінку на сцені, і на надзвичайно високому рівні продовжує традиції своєї славетної родини. Його свободу у співі, блискучі імпровізації, вміння грати усіма барвами свого голосу і фірмову, чисто американську манеру треба чути!

Рей Браун-молодший випустив диски «Stand by Me», «From the heart» і «Time for Love» у стилях джаз, блюз і r&b, а також знаковий альбом «Friends and Family», що складається з дуетів із найвідомішими співаками США Діоном Уорвіком, Джейном Монхайтом, Полом Вільямсом із групи The Temptations, Dr.John, Лонні Смітом, саксофоністом Девідом Ньюманом, вібрафоністом Террі Гібзом. А ще саме у цьому альбомі можна почути рідкісний запис відомого стандарту «How High The Moon», який Рей виконує разом зі своїми легендарними батьками.

Роберт Анчиполовський (Ізраїль)

Роберт Анчиполовський

Він має виняткову технікою гри, блискуче імпровізує. Його фірмове, трохи приглушене звучання, з «вудсовскім» відтінком підкорило навіть найдосвідченіших любителів джазової музики.

У послужному списку музиканта виступи з Філом Вудсом, Кертісом Фюллером, Лі Конітца, Ренді Бреккером, Кевіном Махогані, Деборою Браун, Стівом Турре, Бенні Гріном, Джимом Ротонді, Діною Дерозьє, Луїсом Хейсом, Давидом Голощокіним, Данилом Крамером, Ігорем Бутманом.

У 1992 році Роберт їде в Нью-Йорк, щоб продовжити свою освіту в музичному коледжі New School, де його вчителем став легендарний Філ Вудс (Phil Woods). «Це один з найталановитіших альт-саксофоністів, яких я коли-небудь чув!», – відгукувався про свого учня майстер.

Він виходив на сцену і незмінно користувався успіхом на Wichita Jazz Festival, Paris International Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Umbria Winter Jazz Festival, Festival Of Israel. Джазова імпровізація, Jazz Globes, Аква Джаз, Джаз в Саду Ермітаж, ProJazz Festival, JazzMay, Джаз На Байкалі.

Заявка

Подати електронну заявку можна за посиланням: forms.gle/VGv3Sxo3em2eZ1BJ6

Графік