«ПозитиFFest паровоZ» або творчий вибух у Жмеринці.
6 листопада, в рамках проекту PLAN Z в місті Жмеринка вперше відбудеться антидепресивний фестиваль «ПозитиFFest -  паровоZ»
Крига

Мале місто - це як велика загадка, яку потрібно спочатку прочитати, вдуматися, а потім довго і зі смаком розгадувати. Часто дуже скромні очікування в процесі роботи з малим містом обертаються багатствами знайомств з цікавими людьми, неймовірними відкриттями і бажанням якомога більше зробити для цього місця.
Саме так і вийшло, коли Інститут культурної політики міста Вінниці розпочав роботу в Жмеринці. В рамках проекту «Plan Z» почалась культурна трансформація звичайного на перший погляд міста. Шляхом культурного картування необхідно було розвинути діалог в громаді, визначити культурний ресурс, за допомогою якого  створити додаткову вартість Жмеринки та інтегрувати місто в   культурну мапу країни.


Агенти змін міста Жмеринки важко працювали цього року. ART-DEPO – альтернативний культурний молодіжний центр, що був створений власноруч німецько – українською командою заявляє про себе гучно антидепресивним фестивалем 6 листопада. 
Спеціальні гості фестивалю Беннетт & Едіт зі штату МЕН Сполучені Штати Америки презентують кантрі музику - музичний напрямок, що бере початок від народної музики британських переселенців у США, яка продовжує традиції епічної кельтської балади і народних танцювальних форм
Едіт походить з легендарної у штаті Мен родини Голер, де всі її члени змалку виступають на сцені, співаючи і граючи традиційну американську музику. Отже виступ гурту Беннетта і Едіт подарує не лише пісні, які ви ніколи не чули раніше, а й можливість навчитись одному чи двом справжнім американським танцям. Отож позитивний заряд, який подарує фест, буде вірувати на всіх локаціях проекту.
Приїзд музикантів став можливим завдяки підтримки Посольства Сполучених Штатів в Україні.
На відвідувачів чекатиме призи «Золотий гусак» від Паніковського, Шури Балаганова та Остапа Бендера за участь в інтерактивних заходах, один з яких «Осінній марафон», подарує багато вражень вже тим, що необхідно виконати умови участі. Жмеринська молодь не зупинилась у власній креативності та запропонувала марафонську дистанцію по – жмеринські: 42 метри, із креативною парасолькою, прикрашеною власноруч та біг відбудеться уперед спиною.
Під час свята відбудеться відкриття першого і єдиного у світі «Музею одного стільця». Він передбачає мобільність і в подальшому планує мандрувати малими містами України.
Квест «Знайди тринадцятий стілець» - подарує учасникам багато вражень. Клейзмер локації, селфі зони та АРТ – шлях із літаючими паровозиками – це лише невелика частина сюрпризів від організаторів. В цей день можна буде покататись на справжніх маленьких пегасиках – символу міста та скоштувати смаколики від Жмеринських манежниць. Святковий листопад побажань – кульмінація свята відбудеться при будь яких погодних умовах. Навіть в разі відсутності листів на деревах. А це вже маленька таємниця, яка здивує відвідувачів та учасників дійства.
Організатори: Альтернативний молодіжний культурний центр ART-DEPO за підтримки Жмеринської міської ради
Партнери проекту: Посольство Сполучених штатів Америки в Україні, Гете Інститут в Україні, Інститут культурної політики (м. Вінниця),  ГО «Лабораторія актуальної творчості»