9-10 листопада у місті Вінниця відбудеться перша всеукраїнська науково – практична конференція для міських голів малих міст України.

Зміни, які відбуваються у великих містах та пов’язані із покращенням інфраструктури, створенню нових робочих місць, що сприяють збільшенню доходів населення, не є свідками розвитку України. Малі міста, в яких мешкає більш ніж 50 відсотків населення країни -  це реальні індикатори стану держави. 
Куди рухаються малі міста? Немає єдиної відповіді на це запитання. Визначення напрямку розвитку таких населених пунктів залежить від географічного розташування, закономірності розвитку територій за попередніх часів, від економічної спеціалізації: монофункціональної або багатофункціональної міської економіки, тощо.
Населені пункти, що мають статус міст – супутників, мають біль менш задовільний стан, але в цих містах ми спостерігаємо контрасти в розвитку міського середовища. Районні центри, для яких є характерним монофункціональний розвиток, знаходяться в більш скрутному становищі. Ситуація погіршується з причин відтоку робочої сили у зв’язку із кризою ринку праці. Кількість таких в Україні складає понад 350.
Ми живемо в епоху постіндустріальної економіки. Це час, коли необхідно звертати увагу на культурні та людські ресурси. Це шлях, який не несе великих фінансових обтяжень але потребує культурної ідеї розвитку, яку буде покладено в основу культурно – економічної стратегії міста. Цей напрямок розвитку території є мало відомим для керівників малих міст України, але ефективно використовується у світі. Яскравим прикладом стали населені пункти Східної Німеччини, які опинились в більш скрутному становище після виведення радянських військ, ніж сучасні малі міста України після розвалу Радянського Союзу. Як правило, ідеї розвитку не пов’язані із традиційним уявленням про культурне надбання. Пошук та розробка «родзинки» міста є важким процесом і залежить від готовності влади змінити власне сприйняття міста та політичної волі. 
Ефект культурно – економічного розвитку таких територій спрямовується на пом’якшення територіальних контрастів в країні. Як наслідок, відбувається розвиток інфраструктури в залежності від напрацьованої ідеї. Багато хто маючи такий потенціал не використовують  його. Позиціювання малого міста в глокальному контексті – це винахід в кожному конкретному випадку. В процесі досліджень поряд із експертної групою повинні брати участь мешканці території, які мають сприйняти ідею та розробити власні бізнесові сегменти у розробленому контексті. Завдання експертної групи є розробка ідеї та стратегії її впровадження. Як правило, за наявності плідної співпраці між експертною групою, владою та ключовими гравцями, економічний результат від цього процесу можна побачити вже за 3 – 5 років.
Другій рік триває  пілотний проект PLAN Z, який започатковано Інститутом культурної політики міста Вінниці та відбувається за підтримки МЗС Німеччини, Гете Інституту Україні. В складі експертної групи працюють досвідчені фахівці, які вже впровадили авторські локальні проекти у власних містах України та мають досвід з культурного картування, роботи із різними за соціальними та віковими ознаками групами населення.  Поряд з експертами працює група практиків з трансформації суспільних просторів.
Спочатку «PLAN Z» сприймався як проект для монофункціонального міста Жмеринки. Під час його реалізації  стало зрозумілим необхідність поширення отриманого досвіду на інших. Як показують результати, це пов’язано із ментальною особливістю  мешканців, яка відрізняється не лише від європейської, а й від ментальності мешканців обласних центрів України. М’яка сила культурного картування допомагає у вирішенні гострих соціальних проблем та встановленню діалогу в громаді. Саме  на даному етапі починається формування культурної політики території, що значно змінює модель поведінки містян, формування відношення до міста що впливає на прийняття рішень та визначення шляхів розвитку території.
З метою імплементації досвіду та знайомство із кращими практиками європейських міст Німеччини, Польщі, Грузії та Болгарії 9-10 листопада 2016 року у місті Вінниця відбудеться Перша всеукраїнська науково – практична конференція для керівників малих міст України
«Місто як діалог. Чотирьох мірне моделювання розвитку: суспільство, свідомість, самореалізація, субсидіарність»
Враховуючи обмежену кількість місць для учасників, необхідно зареєструватись  до 31.10.2016. на сайті http://www.iculture.com.ua

Організатори конференції: Міністерство культури України в співпраці із ГО Інститут культурної політики (Вінниця)
Партнери конференції: Обласна державна адміністрація та Вінницька міська рада 
Конференція відбувається за підтримки міжнародних інституцій: Гете інститут в Києві, Міністерство закордонних справ Німеччини, Польський інститут в Києві

Реєстрацію завершено